Ти не си причина! Ти си създател!
Търсейки причини, често стигаме до самите себе си. Това вместо да ни помогне, ни кара да чувстваме вина. Заключението – вярваме, че носим отговорност. И точно там влизаме в един затворен, дори порочен кръг. Без да осъзнаваме, започваме да си приписваме и чужда вина,
чужда отговорност.
Там най-често се крие и решението за излизане от този непрестанен цикъл. А то е разбирането за разликата между вина и отговорност. Вината те прави причина. Отговорността – създател!
Не е достатъчно да го разбираш. Трябва да го осъзнаеш.
Дори и само това, е огромна крачка, с която да излезеш от ситуации, които не харесваш. Във всеки аспект на живота. Бих казала дори, крачка, която носи грандиозен напредък. Това не е бутон, който натискаш и всичко се променя. Това е процес – вътрешен процес, който
ръководиш ти. Затова си създател! В други случаи, преписваме вината на други хора. Помни, че всеки път, когато го правиш, позволяваш на тези хора да бъдат създатели на твоята реалност. Не защото те са лоши, а защото ти си позволил. Добрата новина е, че както си позволил, така можеш по всяко време да си върнеш това право да твориш и да създаваш. По твой вкус.
Защото щастието е такова, само ако е по твой вкус. И никой друг не знае по-добре от теб, какво за теб е щастието.
Избирайки да си отговорен, вместо виновен, можеш да извървиш всеки път, който можеш да си представиш.
ЩОМ МОГА АЗ, МОЖЕ ВСЕКИ ЕДИН ОТ ВАС!
С топлина и благодарност
Велина Ганева


